KURUMSAL KİMLİK

KURUMSAL KİMLİK BİR FİRMANIN SEKTÖREL VARLIĞINI TEMSİL ETMEK, KURUMSAL İMAJINI GÜÇLENDİRMEK VE RAKİPLERİNDEN FARKINI HİSSETTİRMEK İÇİN EN ÖNEMLİ UNSURDUR.

Kurumsal kimlik tasarımı markalaşma sürecindeki en önemli adımlardan birisidir. Bir firmanın sektörel varlığını temsil etmek, kurumsal imajini güçlendirmek ve rakiplerinden farkını hissettirmek için en önemli unsurdur. Kurumsal kimlik çalışması, öncelikle firmanin bilinirliğinin artmasini ve firmanın imajını en kısa yoldan hedef kitlesine ulasmasınıi sağlar. Kurumsal kimlik, rakiplerinden güçlü olduğu yönlerini ortaya çıkarırken; kalite ve güven gibi firmanızın olumlu özelliklerinin ilk izlenimlerini verir.

Kurumsal kimlik en önemli yapıtaşı logodur ve temel olarak kartvizit, antetli kağıt, zarf, katalog, dosya ve fatura öğelerinden oluşmaktadır.

Tutarlılık kurumsal kimlik çalışması için en önemli unsurlardan biridir. Kurumsal kimlik; uygulanacağı tüm alanlar, bu alanların teknik koşulları ve olanakları göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Farklı alanlarda farklı özellikler gösterecek renk, form veya malzeme seçimleri kurumsal kimliğin tutarlılığına zarar verir.

Grafik Odası, firmanızın kurumsal kimlik tasarımını ve baskı işlerini en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için gerekli tecrübe, bilgi ve donanıma sahiptir. Renk seçiminden, vektörlerin hangi yoğunlukta kullanılması gerektiği bilgisine kadar bu alanda önemli tecrübe ve birikime sahibiz. Ayrıca kurumsal kimliğiniz için bir bütün olarak tasarım çalışması talep edebileceğiniz gibi, kurumsal kimlik ögelerinden herhangi biri için de tasarım talebinde bulunabilirsiniz.

GRAFİK TASARIM ÇALIŞMALARIMIZDAN BAZILARI

FULL PETROL KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
FULL PETROL
Akaryakıt firması olan Full Petrol içi önce logo çalışması, ardından da kurumsal kimlik çalışması yapıldı.
DM's Kitchen KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
DM's Kitchen
Mutfak Mobilyalarının satışını yapan Dm’s için logo ve kurumsal kimlik çalışması yapıldı.
FORUM ARAŞTIRMA KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
FORUM ARAŞTIRMA
Anket hizmetleri veren Forum Araştırması için logodan kurumsal kimliğe, katalogdan web sitesine kadar komple hizmet verildi.
ACTFAX BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
ACTFAX
Bir dijital faks programı olan Actfax’ın basılı mecra tanıtımı için broşür hazırladık.
ACTFAX BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
ACTFAX
Bir dijital faks programı olan Actfax’ın basılı mecra tanıtımı için broşür hazırladık.
REDLINE BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
REDLINE
Uydu sistemleri üreten Redline firmasına gazete reklamlarında yayınlanmak üzere bir broşür hazırladık.
ROSATTO KATALOG ÇALIŞMASI
ROSATTO
Yılbay Deri firmasına deri modellerini sergilemesi için fotoğraflarını da çekerek bir katalog hazırladık.
ENTESAN KATALOG ÇALIŞMASI
ENTESAN
Armatür ve komposit ürünler imal eden Entesan firması için ürünlerin çok detaylı anlatımını içeren çok sayfalı bir katalog hazırladık.
WATERING KATALOG ÇALIŞMASI
WATERING
Yurt dışında arıtma tesisleri kuran Waterking firması için o bölgede ve fuarlarda tanıtımı yapabileceği bir katalog hazırladık.